Dożynki 2016

20160820_160346Dnia 20 sierpnia 2016r odbyły się DOŻYNKI.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16,00 mszą świętą w Kościele Filialnym w Gorzycy pod wezwaniem św. Józefa Robotnika. Następnie uroczystości przeniosły się na tereny zielone przed świetlicą wiejską w Krzeczynie Małym, gdzie wszystkich powitała pani sołtys Lidia Cesarz.

Na uroczystości święta plonów przybył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, dyrektor GZUKiM-u Wojciech Dziwiński, rzecznik prasowy pani Maja Grohman, radny Gminy Lubin Jan Olejnik oraz sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzy Tadla i Ksiądz Proboszcz Krzysztof Klim.

Uroczystości uświetnił występ zespoły folklorystycznego z Krzeczyna Wielkiego „Lubin”, który zaprezentował cały zestaw pieśni i tańca związanego z obrzędem dożynkowym. Następnie mieszkańcy i przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który ufundowała pani sołtys z radą sołecka a w przygotowaniu potraw pomagały im panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Naszą uroczystość zdobił piękny wieniec dożynkowy wykonany przez panią Bogusławę Trojanowską, której pomagali mieszkańcy: Maria i Eugeniusz Werbni, Andrzej Satława, Maria i Barbara Kryckie, Gabryela Razowska oraz Lidia Cesarz.

Mieszkańcy raczyli się pysznymi pierogami, leczem, karkówką i kiełbasą z grilla oraz ciastem.

Wszyscy bawili się wesoło pod namiotami przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.