Patchworkowe i ażurowe jajka.

Zdobienie jajek techniką kimekoni

W dniu 3 kwietnia 2019r. zostały zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin w świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Małym warsztaty wielkanocne. W warsztatach wzięły udział zainteresowane mieszkanki Krzeczyna Małego. Uczestniczki mając do dyspozycji dwie techniki zdobienia jaj z zapałem tworzyły piękne ozdoby – wszystko po to, aby własnoręcznie wykonać jajka wielkanocne, oczywiście przy aktywnym wsparciu instruktorek z OKG Lubin.

Wszystkie artystki wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.
W przyjaznej atmosferze, przy słodkim poczęstunku czas płynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Powstały wspaniałe okazy wielkanocne. Takie zajęcia to doskonała okazja do poznania przez nas nowych technik zdobienia jajek oraz radość ze wspólnej pracy razem z innymi.

Pisanki zostały wykonane dwoma technikami. Pierwsza z nich to japońska sztuka dekoracyjna znana już w XVIII wieku. Polega na upychaniu skrawków materiałów w nacinanych rowkach. Tradycyjne kimekomi dotyczy japońskich drewnianych lalek, ale w dzisiejszych czasach tę techniką ozdabia się również inne przedmioty.

Druga technika, która została zaprezentowana to ozdabianie jaj strusich poprzez wywiercanie otworów mini szlifierką. To był kolejny świetny, ale zarazem trudniejszy sposób na ich dekorowanie. Polega on w skrócie na rzeźbieniu na wylot ażurowych wzorów.

Wszystkim uczestniczkom warsztatów dziękujemy za przybycie i miło spędzony czas przy jajkach tych małych jak i tych dużych 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.