Tradycje Wielkanocne 2016

20160304_185522W tym roku aż 15 ekip wzięło udział w VIII już edycji Gminnego Konkursu Kulinarnego, które odbyły się w Oborze w dniu 04.03.2016 r. W konkursie na najsmaczniejsze potrawy oraz najładniejszy stół brały udział Koła Gospodyń, Sołectwa i Stowarzyszenia.

Uczestnicy imprezy mogli podejrzeć, jak przygotować stół wielkanocny, poznać ciekawe techniki zdobienia jajek, czy sposoby na zrobienie pięknej palmy wielkanocnej.

Główną atrakcją wieczoru były stoły wielkanocne, które wprost uginały się od potraw świątecznych. Według regulaminu konkursu każdy zespół musiał przygotować trzy potrawy :

– Potrawa na świąteczne śniadanie

– Deser wielkanocny

– Tradycyjną potrawę francuską

Element francuski znalazł się w regulaminie nie bez powodu, Gmina gościła bowiem u siebie delegacje  partnerskiej gminy Sathonay Camp z Francji.

Przygotowane potrawy podlegały ocenie zespołu jurorskiego w składzie :

Ewa Kielan – kucharz z pasji,

Wiesław Lichota – zawodowy kucharz z Gospody Zamkowej w Lubinie,

Pierre Abadie – mer gminy Sathonay- Camp we Francji,

Raymond Duda – wicemer gminy Sathonay- Camp we Francji

Nasze Koło Gospodyń zdobyło I – miejsce w kategori  – Deser wielkanocny za MAZUREK Z ORZECHAMI wykonany przez Gabryelę Razowską.

Puchar Wójta Gminy Lubin oraz Wyróżnienie od francuskich członków jury za wyjątkowy i tradycyjny stół wielkanocny otrzymało Koło Gospodyń z Krzeczyna Małego. Dodatkowo każda drużyna biorąca udział w konkursie kulinarnym otrzymała z rąk wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana – nagrodę rzeczową.

Pięknie, smacznie i kolorowo prezentował się nasz stół w żółto – zielonych barwach, z pisanką wykonaną z arbuza, a potrawy przygotowały ;

Lidia Cesarz – Gulasz z jagnięciny po francusku, jajka w awocado.

Bogusława Trojanowska – Jajka faszerowane, sernik Rosa, koszyczek.

Maria Werbna – Biała kiełbasa w piwie.

Marysia Krycka – Barszcz biały, pasztet z królika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło Gospodń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.