Dożynki

Dożynki w Krzeczynie Małym

Dnia 17 sierpnia 2019r. dożynki sołectwa Krzeczyn Mały rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą dziękczynną w kościele filialnym p. w. Świętego Józefa Robotnika w Gorzycy pod przewodnictwem księdza proboszcza Krzysztofa Klima. W mszy świętej uczestniczyli zaproszeni goście m. in. Zastępca Wójta Bartosz Chojnacki, Radny Gminy Lubin Jan Olejnik.

Po mszy świętej już na świetlicy w Krzeczynie Małym sołtys słowami „Dożynki 2019 czas zacząć” powitał mieszkańców i zaproszonych gości. Starostowie dożynek Pani Wanda Radzikowska i Pan Franciszek Kucharczyk przekazali bochen chleba na ręce sołtysa, aby sprawiedliwie go podzielił wśród wszystkich zgromadzonych osób.

Sołtys zaznaczył, że postara się go podzielić równo i słowami podziękowania zaczął „Drodzy rolnicy, szanowni goście. Pragniemy podziękować wam za ogrom waszej pracy i za to, że nie zabraknie chleba na naszych stołach. Dziękujemy za kultywowanie tradycji dzisiejszego święta, składamy życzenia wszystkim mieszkańcom i zaproszonym gościom, którzy będą dzielić radość zakończonych żniw”. Złożył również podziękowania „wszystkim tym, którzy już od kilku tygodni włączyli się w przygotowanie dzisiejszego święta, mieszkańcom za wykonanie wieńca dożynkowego, dekoracje przy wjeździe do sołectwa, wszystkim którzy wnieśli swój wolny czas
w trud przygotowań”. Zakończył przemówienie życząc udanej zabawy i oddał swój głos Zastępcy Wójta Bartoszowi Chojnackiemu.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, rozpoczętą dożynkowymi przyśpiewkami zespołu „Konieczynki” z Miłoradzic.

Niespodzianką tego wieczoru było uroczyste podziękowanie dla kabaretu „Ale Baby”, które w tym roku obchodzą swój jubileusz 10 -lecia istnienia. Na środek sali wjechał nietuzinkowy tory wypełniony drobnymi upominkami. Sołtys na ręce kabaretu przekazał statuetkę z okazji jubileuszu oraz wręczono kwiaty. Wszyscy zostali mile zaskoczeni i świętowano do późnych godzin wieczornych przy muzycznej oprawie.

Poniżej zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *