Kabaret ” Ale Baby „

Kabaret „Ale Baby” powstał w 2009 roku, a w skład jego wchodzą mieszkanki Krzeczyna Małego , Lubina i Gorzycy. Na co dzień kobiety pracujące, żony, matki i babcie dla których kabaret to pasja. Nasze motto to przede wszystkim dobra zabawa, nic na siłę, ponieważ to co robimy ma sprawiać przyjemność zarówno nam jak i naszym odbiorcom.

Korzystamy z gotowych tekstów, ale też same piszemy scenariusze spektakli, które przynosi życie, z wdziękiem ubierając przeróżne sytuacje w niewymuszony humor.

Tradycją kabaretu,  już od paru lat są Jasełka – zarówno na wesoło jak i bardzo refleksyjne, które co roku gromadzą co raz to większą publiczność. Biorą w nich udział oprócz członkiń kabaretu, również nasze rodziny jak i mieszkańcy Krzeczyna Małego i okolicznych miejscowości.

Kabaret „Ale Baby” jest już rozpoznawalny i zapraszany na różnego typu imprezy.
W 2016 wystąpiłyśmy m.in. w Miliczu na Milickich Igrzyskach Samozwańczych Kabaretów Amatorskich; w Konarach (Święto Cukru); Szklarach Dolnych (Dożynki Gminy Chocianów); z okazji Dnia Kobiet w Białawach (powiat wołowski), Niemstów, Lisiec oraz na dożynkach w Miłosnej.

Cyklicznie i z sukcesami bierzemy udział w Przeglądzie Amatorskich Form Kabaretowych „UHAHA” organizowanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin i w 2013, 2014 i 2016  – zdobywając główną nagrodę.