Koło Gospodyń

kgw4Koło Gospodyń w Krzeczynie Małym, swoją działalność rozpoczęło w 2008 roku.

Panie aktywizują społeczność naszej wsi poprzez organizację różnorodnych imprez okolicznościowych takich jak : Dzień Kobiet, Mikołajki, Piknik Rodzinny, Dożynki.

Współpracujemy z poprzednią jak i obecną Panią Sołtys. Bierzemy udział w licznych konkursach kulinarnych organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Panie wykazują się dużymi zdolnościami kulinarnymi – często zajmując  czołowe miejsca za przygotowanie potraw oraz wystrój stołu lub stoiska.

Troszkę się może pochwalimy ale uważamy że jest czym. Podczas naszej 8-letniej działalności aż 16 razy zajęliśmy  I- miejsce, 3 razy II-miejsce, 2 razy III- miejsce oraz 8 wyróżnień.

Cała nasza działalność ma swoje odzwierciedlenie  w barwnie i kolorowo prowadzonej przez nas KRONICE .

Braliśmy udział w VII Dolnośląskim Forum Kobiet w 2012 r. zorganizowanym pod hasłem „Kobiecy Świat Sukcesów” zorganizowany przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Podczas Forum został podsumowany konkurs na Najciekawszą Kronikę KGW, w którym to zajęliśmy zaszczytne II-miejsce w Województwie Dolnośląskim.

Słyniemy również z pięknego rękodzieła – robótek szydełkowych, przez co jesteśmy zauważane na Dniach Kultury Gminnej i nie tylko. Często spotykamy się w nowo wybudowanej Świetlicy w Krzeczynie Małym na różnego rodzaju zajęciach.